Hýčkejte se v našem

Wellness

Našim návštěvníkům k dispozici vlastní wellness. Na více než 100 metrech čtverečných si můžete dopřát klasickou finskou saunu či parní lázeň s aromaterapií. Nechybí ani moderní infrasauna se solnou terapií. K dispozici máte nové prostory pro Vaši dokonalou relaxaci.

Při vícedenním pobytu tak není problém vyzkoušet a porovnat blahodárné účinky jednotolivých typů saun na Váš organismus.

Dokonalé uvolnění si budete moci dopřát v bylinné lázni s hydromasážními a perličkovými programy doplněné chromoterapií.

Je na co se těšit, nechte se u nás hýčkat opravdovým luxusem, připravena je pro Vás:

Suchá

Finská sauna

  V suché finské sauně je tělo vystaveno teplotám od 70 – 100 stupňů Celsia, dle výšky lavice kterou zvolíme. Platí, že čím výše, tím je teplota vyšší. Nízká vlhkost vzduchu, jenž umožňuje rychlé odpařování velkého množství potu a nízký tlak páry se dají přirovnat ke klimatu na poušti.

  Kvalita vzduchu v suché sauně je totožná s kvalitou vysokohorského vzduchu v nadmořské výšce zhruba 2000 metrů. To znamená, že je zde řidší vzduch, který nás nutí k intenzivnějšímu, prohloubenějšímu dýchání, což nám také zvyšuje tepovou frekvenci a dochází ke zvýšené činnosti kardiovaskulárního systému. Tyto mechanismy pak po čase vedou k nárůstu počtu červených krvinek, hemoglobinu, myoglobinu podobně jako při procesu aklimatizace ve středních nadmořských výškách.

  Sauna také stimuluje činnost žláz s vnitřní sekrecí, zejména nadledvinek. Důležité je, že při zvýšeném pocení v sauně vylučujeme s potem i značné množství močoviny, mastných kyselin a kyseliny mléčné. Saunování zlepšuje průchodnost dýchacích cest. Póry se při pocení otevírají a čistí, pleť se zkrášluje, ale pouze za předpokladu, že se nevynechává zchlazovací lázeň. Pokožka se rychleji obnovuje, je hebká na dotek a zpomaluje se proces stárnutí pleti.

  Sauna má i podpůrný vliv při dietách. Sauna a pocení sice samy o sobě neznamenají žádný váhový úbytek – vypotíte totiž pouze vodu, kterou je nutné opět rychle doplnit. Ale právě pocení a intenzivní působení tepla napomáhají látkové výměně, což vaši dietu rozhodně podpoří a je tedy vhodným doplňkem k pohybovým aktivitám.

  Finská sauna

  Blahodárná

  Infra sauna

   Potící kúru v infrasauně si dopřejte 1-2krát do týdne. Kúru neopakujete jako v klasické finské sauně. Pro jedno saunování vám stačí jeden dostatečně dlouhý pobyt a pak sprcha.

   Potící kúra se provádí při 50 až 60 °C v délce 30-40 min a potivost je dvakrát vyšší než v klasické finské sauně. Kúru ukončete sprchováním ve vlažné nebo studené vodě. Optimální je kombinace s následnou vlažnou masáží ve sprchovací kabině.

   Pokud infrasaunu máte možnost využívat denně, doporučujeme vám provést si denně lehkou asi 5 minutovou masáž těla – především problémových částí pokožky, u kterých chcete odstranit tuk nebo celulitidu. Pak dalších 5 minut provádějte tuto masáž přímo v infrasauně.

   Použití je možné i v opačném pořadí: nejdříve organismus zahřejte po dobu cca 30 až 40 minut v infrasauně, pak po osprchování vlažnou vodou provádějte masáž. Tento opačný postup se hodí zejména při namožených svalech nebo bolesti zad, zapříčiněných zejména přetížením nebo bolestí způsobenou sedavý zaměstnáním.

   Infrasauna má blahodárné účinky na zdraví a především účinkuje preventivně. Pravidelné saunování totiž posiluje obranyschopnost našeho těla, a tím zabraňuje nachlazení a virózám. Pravidelná návštěva infrasauny patří k nejlepším zbraním v boji s chřipkou a nachlazením. Infrasauna má kromě prevence proti nachlazení další pozitivní účinky – navození pocitu euforie, prokrvení a očistu pokožky, potlačení akné, svalovou relaxaci, uvolnění dechu, celkové osvěžení a také redukci váhy.

   Chceme-li si saunování opravdu užít, měli bychom dodržovat určité zásady. Náš organismus by měl být před saunováním v pohodě. Nevstupujeme do ní ani hladoví, ani s plným žaludkem.

   Finská sauna

   Aromatická

   Parní lázeň

    Jako prevence může našemu zdraví prospět teplo a vlhko – tedy pára. Parní aromatická lázeň představuje ideální kombinaci tepla (52 – 53°C) a vlhkosti (100% vlhkost vzduchu).

    Pára zbavuje napětí, uvolňuje tělo i duši, pomáhá odbourat nahromaděný stres. Inhalací a vodní mlhou se zvlhčují dýchací cesty. To pomáhá uvolňovat hlen a očistit od něj tělo.

    Tento příznivý účinek se může zintenzívnit pomocí vonné esence – například při kašli či prochladnutí a i při chronických chorobách. Pára napomáhá k uvolnění napjatých svalů.

    Prohřátím se zvyšuje elasticita vaziva a svalů, díky tomu se křečí stáhnuté svaly uvolní a zmírní se bolesti (například ztuhlého krku, který je typický pro sedavé zaměstnání). Zlepšuje se pohyblivost svalů a kloubů.

    Pára zmírňuje bolesti i při lehkém revmatizmu. Rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení organizmu. Tím dochází k zrychlení vyplavování škodlivých produktů látkové výměny z buněk a tělo se důkladně očišťuje.Díky lepšímu prokrvení jsou buňky lépe zásobené kyslíkem.

    Vrchní vrstvy pokožky se prokrví, dostatečně se zásobí životodárnou vodou, čímž se pokožka napne, póry se otevřou a kůže se pročistí. Má povzbuzující a oživující účinky.

    Když po krátké parní lázni následuje studená sprcha nebo ponoření do chladné vody, je to mimořádně osvěžující a pro tělo a duši povzbuzující.

    Finská sauna

    Relaxační

    Hydromasáž

     Hydromasáž, jak ji známe, se zrodila ve druhé polovině dvacátého století, když moderní technologie umožnily kombinovat vodní lázeň s masáží. Hydromasáž je ale starodávná praxe koupele jako způsob léčení a pocitu zdraví. Zvyk ponořovat se do teplé nebo studené vody byl široce rozšířen mezi Egypťany, obyvatelstvem Mezopotámie a Židy. Nejstarší známá vana byla nalezena v paláci v Knossosu, datovaném do roku 1700 před naším letopočtem.

     Hydromasáže doslova znamenají masáže prováděné působením pohybující se vody. Ve skutečnosti je vše mnohem složitější. Voda se obohacuje vzduchem a vhání čerpadlem do vany. Vzniká tak jedinečný aspekt masáže, prováděné nikoli rukama, ale dvěma primárními prvky, které jsou základem života – vodou a vzduchem. Vana, vybavená hydromasážním systémem, je opatřena množstvím trysek, které směřují na oblasti těla nejvíce postižené napětím, špatným krevním oběhem a ztuhlými svaly.

     Co Vám přinese hydroterapie?

     • Relaxaci – Přináší psychické uvolnění. Hydroterapie stimuluje v mozku tvorbu endorfinu, což je hormon, který psychologové nazývají také „hormonem štěstí“. Díky němu se urychluje celková úleva od únavy a bolesti. Současně se snižuje vnitřní napětí, zátěž srdce i ostatních důležitých orgánů. Celé tělo a mysl se dostávají do příjemné pohody.
     • Rehabilitaci – Pomáhá navrátit zdraví. Hydroterapie je zvláště účinná pro urychlení rehabilitace po poranění pohybového aparátu. Teplá vodní a vzduchová masáž pomáhá obnovit sílu postižených svalů či svalových partií. Simuluje jejich normální činnost, ale bez rizika obnovení zranění. Pomáhá je prokrvovat a okysličovat a tím jim také dodává potřebné živiny k zesílení a obnovení jejich funkcí. Hydroterapie blahodárně působí na zlepšení psychické pohody, proti stresu, nespavosti, bolesti svalů, proti artritidě, zlepšuje krevní oběh i činnost srdce. Snad už jen odborný lékař by tu dokázal popsat její další pozitivní účinky.
     • Regeneraci – Odstraňuje únavu a bolest. Při každé fyzické námaze dochází k metabolické reakci, při níž ve svalech vzniká tzv. laktát (kyselina mléčná). Právě jeho vznik je příčinou celkové únavy těla a bolesti svalů. Hydroterapeutická masáž ve vířivé vaně zvyšuje prokrvení a okysličení svalů. A protože kyslík účinně rozkládá laktát, dochází k rychlému odstranění bolesti a únavy, k celkové fyzické úlevě.
     Finská sauna

     Ceník wellness služeb

      

     ➩ Ceník Wellness služeb pro ubytované hosty
     ➩ Ceník Wellness služeb pro neubytované návštěvníky
     (upozorňujeme, že wellness je třeba rezervovat s dostatečným předstihem)

     Bazén

     Červen, září: pro ubytované hosty zdarma.
     Červenec, srpen: dospělý 100 Kč/den, dítě 50 Kč/den.
     V rámci prázdninových pobytových balíčků zdarma.

     (bazén je zastřešený, v červnu až září solárně vyhřívaný, začátek a konec období provozu bazénu je dle klimatických podmínek – konec většinou v průběhu první dekády v září)

     Máte dotaz?

     Napište nám ještě dnes!

      Všechna pole formuláře jsou povinná.