Užijte si

Penzion a okolí

Nabízíme posezení v příjemném prostředí s bohatým výběrem tuzemských vín z moravského vinařství Pavel Bílek (Blatnice pod Svatým Antonínkem).

Při teplých letních večerech můžete posedět na prostorné venkovní terase, kde milovníci grilovaného jídla mají možnost využít pravidelného sobotního grilování. Vaše děti dozajista ocení prostornou zahradu s krytým bazénem a řadou herních prvků.
V dosahu našeho penzionu je calá řada letního i zimního sportovního vyžití a relaxace. Přímo u penzionu je k dispozici tenisový kurt s umělou trávou. Cílem Vašich výletů se mohou stát nejen přírodní krásy Orlických hor a podhůří, ale především také nespočet historických pamětihodností v bezprostředním okolí.

Vybavení

Relaxace

Fotogalerie

Rozhledna

Sport

Výlety

Vybavení penzionu

Penzion nabízí ubytování v dvoulůžkových pokojích, čtyřlůžkových, pětilůžkových a šestilůžkovém apartmánu. Nadstandardně zařízené pokoje jsou vybaveny kuchyňkou s vařičem a lednicí, vlastní koupelnou, samostatným WC a připojením k internetu.

Stravování zajišťuje stylová restaurace penzionu. K dispozici jsou také společenské prostory vybavené audiovizuální technikou. Pobyt Vám zpříjemní luxusní wellness se třemi druhy saun a whirpoolem, v létě krytý bazén se slanou vodou.

K dispozici je také tenisový kurt penzionu s umělou trávou s v letní sezóně venkovní bazén. Pro ubytované hosty nabízíme možnost parkování v uzavřené části areálu zdarma.

  Parkování v areálu

  WiFi zdarma

  Stylová restaurace

  Velká zahrada

  Venkovní bazén

  Tenisový kurt

  Wellness a masáže

  Mazlíčci po dohodě

  Velký sál

  Malý sál

  Relaxace

  Našim návštěvníkům k dispozici vlastní wellness. Na více než 100 metrech čtverečných si můžete dopřát klasickou finskou saunu či parní lázeň s aromaterapií. Nechybí ani moderní infrasauna se solnou terapií. K dispozici máte nové prostory pro Vaši dokonalou relaxaci.

  Dokonalé uvolnění si budete moci dopřát v bylinné lázni s hydromasážními a perličkovými programy doplněné chromoterapií.

  Přejít na wellness
  Přejít na masáže

   Rozhledna

    Nad penzionem se majestátně tyčí 30 m vysoká celodřevěná rozhledna (445 m.n.m.) z roku 2005, která je vyhledávanou turistickou atrakcí. Penzion leží v bezprostřední blízkosti značené turistické trasy Kostelec – Letohrad, cyklotrasy č. 4321 a naučné stezky mikroregionu Brodec.

    Malebná obec Vrbice byla dvakrát vyhlášena vesnicí roku v Královéhradeckém kraji.

    • Kvalitní konstrukce
     Hlavním konstrukčním materiálem je dřevo, na vyhlídkové plošiny vás dovede ocelové točité schodiště.
    • 30 m vysoká dominanta
     K nadmořské výšce 445 m. n. m. rozhledna přidává dalších 30 m. Vyhlídkové plošiny jsou v 11 a 25,5 metrech.
    • Jedinečný výhled
     V těsné blízkosti penziounu můžete okusit výhled na Orlické hory, Krkonoše, Pardubicko i Jeseníky.
    Rozhledna na Vrbici

    Sport

     Tenisový kurt

     Vyzkoušejte náš tenisový kurt s umělou trávou a s možností zapůjčení nahrávacího stroje.

     Rozhledna na Vrbici

     Krytý bazén

     Nejen pro děti je určen dostatečně velký krytý bazén se slanou vodou a letním provozem.

     Rozhledna na Vrbici

     Kam za sportem v okolí?

      AGROTURISTIKA - KONĚ - LAMY

      Ve spolupráci s rodinnou farmou Hany Markové si Vám dovolujeme nabídnout zážitek s koňmi pro děti i dospělé. Nechte se zlákat na vyjížďky v sedle. Dále jsou v nabídce také vycházky s LAMOU

      Podrobnější informace

      TENIS

      Pro ubytované hosty je k dispozici tenisový kurt s povrchem umělá tráva.  Nezapomeňte si tedy rakety doma….. případně Vám rádi zapůjčíme… Zájemcům můžeme zapůjčit také tréninkový nahrávací stroj  SIBOASI 4015  včetně sběrače míčků PLAYMATE.

      PŘENOSNÝ MINIGOLF - na tenisovém kurtu

      Pro ubytované hosty je k dispozici přenosný minigolf, který si můžete zahrát na tenisovém kurtu (umělý travnatý povrch). Minigolf je netradičním a nenáročným sportem pro všechny bez rozdílu věku. Spíše než svaly a fyzická kondice jsou potřeba pevné nervy a jistá ruka. Přejeme spoustu zábavy a příjemně strávených chvil s rodinou, přáteli nebo hosty.

      LODĚ

      Řeka Orlice je v úseku z Kostelce nad Orlicí až ke svému ústí do Labe celoročně sjízdná a naštěstí jen velmi málo regulovaná. Půjčovna lodí a vodáckého materiálu je v blízkém Kempu Orlice – Kostelec nad Orlicí.

      LANOVÉ DRÁHY - lanové parky

      Lanový park – (lanové centrum) je určen pro širokou veřejnost a nabízí adrenalinové zdolávání lanových překážek mezi plošinami ukotvenými na zdravých vzrostlých stromech.

       ➩ Lanová dráha Deštné v Orlických horách
       ➩ Lanová dráha Říčky

      AEROKLUBY

      Vyhlídkové lety – Orlické hory, Pastviny, Náchodsko, Pardubicko.

       ➩ Aeroklub Žamberk – dostupnost 20 km
       ➩ Aeroklub Ústí nad Orlicí – dostupnost 25 km
       ➩ Aeroklub Jaroměř – dostupnost 35 km

       

      TURISTIKA

      Region je doslova propletený tiristickými značenými trasami, nejznámější z nich je červeně značená dálková turistická trasa Dr. Gutha – Jarkovského

      Další značené turistické trasy

      CYKLOTURISTIKA

      V bezprostřední blízkosti penzionu vede značená cyklotrasa č. 4321 z Kostelec nad Orlicí do Potštejna, která volně navazuje na 30 km dlouhou cyklotrasu „BRODEC“ č. 4319, 4320.

      Velice lákavý je cyklistický výlet do orlických hor s využitím služby cyklobusu:
      – cyklobus do Deštného v Orlických horách.
      – cyklobus do Říček v Orlických horách.

      Přímo v penzionu si můžete zapůjčit pánská i dámská kola, k dispozici je celkem 10 kol. Možnost zapůjčení kola s dětskou sedačkou.

      Mapa cyklotras regionu

      KOUPÁNÍ

      Součástí penzionu je zastřešený, vyhřívaný venkovní bazén se slanou vodou o rozměrech 9,5×4,2m

      Další možnosti koupání:

      • Koupaliště Kostelec nad Orlicí –  dostupnost cca 6 km
      • Koupaliště Vamberk – dostupnost cca 6 km
      • Koupaliště Třebechovice p.O. – dostupnost cca 15 km
      • Koupaliště Včelné Rychnov n.Kn. – dostupnost cca 12 km
      • Krytý bazén Ústí nad Orlicí – dostupnost cca 25 km
      • Krytý bazén Dobruška – dostupnost cca 25 km
      • Krytý bazén Rychnov nad Kněžnou – dostupnost cca 12 km

      MOTOKÁRY

      Přijďte si zařádit do Rychnova nad Kněžnou na motokárách, čtyřkolkách a motokrosových motorkách. Areál se rozkládá na 6 ha v klidném prostředí. Individuální jízdy mladých i starých příznivců motoristického sportu,včetně zpracování výsledků jízd podle elektronické časomíry AMB.

       Motokáry Rychnov nad Kněžnou

      LYŽOVÁNÍ - SJEZDOVÉ, BĚŽKY, SNOWPARK

      Přímo v našem penzionu si můžete zapůjčit vybavení pro běžecké lyžování. Nabízíme možnost úschovy vašeho lyžařského vybavení.

      Lyžařský vlek Humparek Sopotnice – dostupnost cca 12 km

      Lyžařský areál Deštné v O.h. – dostupnost cca 30 km

      Lyžařský areál Říčky – dostupnost cca 30 km

      Lyžařský areál Zdobnice – dostupnost cca 30 km

      Tipy na výlety v okolí

       Hrady a zámky

       Hrad Potštejn

       dostupnost cca 6 km

       Hrad Potštejn byl založen Půtou z Potštejna z rodu Drslaviců patrně před r. 1287 jako mohutný gotický hrad, jeden z nejpevnějších v celé podorlické oblasti. Jeho syn Mikuláš, loupeživý rytíř, zde našel bezpečné útočiště. Během času hrad vystřídal několik majitelů. Ve 14. století byl dobyt a značně poškozen. V 16. století byl hrad Potštejn reprezentačním sídlem Pernštejnů a plnil funkci správního centra.

       Hrad Litice

       dostupnost cca 15 km

       Hrad Litice je jednou z nejhezčích dominant údolí Divoké Orlice. S jistotou nelze přesně určit jeho založení, ale podle dostupných materiálů je pravděpodobné, že ho založil Půta z Potštejna z rodu Drslaviců na přelomu 13. – 14. století a pojmenoval jej podle rodového sídla na Plzeňsku. Hrad postupně vystřídal několik majitelů: Rudolfa Habsburského, Jindřicha Korutanského a Jana Lucemburského.

       Hrad Kunětická Hora

       dostupnost cca 35 km

       Mohutný pozdně gotický hrad na Kunětické hoře tvoří impozantní dominantu a symbol zdejšího kraje.Až do husitských válek byla Kunětická hora v majetku blízkého Opatovického kláštera. Hrad dal postavit v letech 1421 – 1423 hejtman Diviš Bořek z Miletínka a přenesl na něj správní středisko z Opatovic nad Labem. Pozdně gotický hrad vznikl přestavbou staršího objektu na přelomu 15. a 16. století pány z Pernštejna, s unikátním opevňovacím systémem.

       Zámek Častolovice

       dostupnost cca 7 km

       Na místě dnešního zámku stávala ve 13. století vodní tvrz. Pro její stavbu byly využity močály pod soutokem Bělé a Kněžné. Nejznámějším z majitelů byl Půta z Častolovic. Jeho osobu můžeme hodnotit jako zakladatele rozsáhlé rodové državy. Asi v polovině 15. století se tvrz stala majetkem pánů z Kunštátu. Jedním z majitelů byl Jiří z Poděbrad, který věnoval městečku Častolovice městský znak: v modrém štítě zlatou pstruhovitou rybu probodnutou šípem.

       Zámek Doudleby

       dostupnost cca 4 km

       Doudlebský zámek stojí v parku na okraji obce. V roce 1588 ho dal postavit Mikuláš starší z Bubna. Rodu Bubna – Litic patřil zámek až do roku 1948. Po dostavbě roku 1590 byl využíván jako lovecký zámek. Je postaven v renesančním slohu s několika gotizujícími prvky. Má čtvercové nádvoří, v přízemí je arkádový ochoz s křížovou klenbou. Stěny zámku jsou bohatě zdobeny sgrafity s tzv. kobercovým vzorem.
       Točil se zde film Juraje Jakubiska Báthory.

       Nový zámek Kostelec nad Orlicí

       dostupnost cca 5 km

       Jedna z mála slohově čistě empírových staveb s nádherným rozlehlým zámeckým parkem se vzácnými kultivary dřevin. Za komunistů znárodněn, stal se sídlem Výzkumného ústavu pro chov prasat. Nyní v majetku rodiny Kinských, probíhá rekonstrukce. Park je přístupný celoročně a rozhodně stojí za návštěvu.

       Zámek Potštejn

       dostupnost cca 6 km

       Zámek Potštejn, který byl postaven hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré v roce 1749, je ideálním místem pro malé i velké, pro jednotlivce i skupiny, pro ty co hledají historii a kulturu, ale i pro ty, kteří chtějí prožít něco opravdu nevšedního.

       Zámek Opočno

       dostupnost cca 30 km

       Renesanční zámek nad údolím Zlatého potoka stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol. Velkorysost koncepce a značný rodový majetek byly předpokladem k výstavbě rozsáhlého areálu, rozvíjeného kolem hlavní zámecké budovy s třemi podlažími arkádových lodžií otevřených do obdélného nádvoří. Události třicetileté války, spolu s pronikáním nových společenských forem a stavebních slohů, ovlivnily vzhled i vlastnictví areálu.

       Zámek Rychnov nad Kněžnou

       dostupnost cca 12 km

       Zámek byl za dob Norberta Leopolda a jeho syna Františka Karla II. v hlavním průčelí rozšířen na obou stranách o boční křídla ukončená věžemi, mansardové střechy hl. budovy dostaly polopatrové nástavce a vikýře. Kostel Nejsvětější Trojice dostal nové průčelí orientované na hlavní osu zámeckého komplexu. V návaznosti na kostel byla vystavěna budova piaristické koleje. Dílem vrcholně barokní přestavby je i objekt jízdárny, která je vyzdobena freskami významného slezského malíře J. V. Neunhertze.

       Zámek Náchod

       dostupnost cca 43 km

       Zámek v Náchodě byl původně raně gotický hrad, založený roku 1254 Hronem z rodu Načeraticů. Pravděpodobně současně bylo založeno i město Náchod. Během staletí se vzhled zámku měnil. Z původního gotického opevnění se rozrostl do poměrně rozsáhlého pevnostního celku. K nejvýznamnějším majitelům patřili např. český král Jan Lucemburský v letech 1316-1325, od roku 1367 do roku 1390 Anna kněžna Svídnická, v roce 1456 hrad dobyl budoucí český král Jiří z Poděbrad.

       Zámek Nové Město nad Metují

       dostupnost cca 35 km

       Zámek je nedílnou součástí městské památkové rezervace. Byl založen roku 1501 Janem Černčickým z Kácova. Původní hrad za dalších majitelů v pol. 16. století Pernštejnů a hlavně v 2. pol. 16. století za Štubenberků, nabyla podoby zámku, jehož půdorys je v podstatě dodnes zachován. Štubenberkům bylo panství pro jejich účast na stavovském povstání zkonfiskováno.

       Zámek Ratibořice a Babičino údolí

       dostupnost cca 50 km

       První zmínka o Ratibořicích pochází z konce 14. století, kdy v místech zvaných Na starých Ratibořicích, stávala tvrz Vaňka ze Žampachu. V následujícím století připadla tvrz k Rýzmburskému panství. O sto let později ji připojili Smiřičtí k náchodskému velkostatku. Zámek, Staré Bělidlo a Ludrův mlýn pak jsou především známy osobou spisovatelky Boženy Němcové a jejím dílem Babička, stejně tak postavou kněžny vévodkyně K. V. Zaháňské.

       Zajímavá místa

       ZOO Dvůr Králové n.L.

       dostupnost cca 60 km

       ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.

       Podorlický skanzen KRŇOVICE

       dostupnost cca 20 km

       Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší. Oblast, kterou zachycuje, se nepřekrývá se žádným z dnes existujících skanzenů v České republice, ale naopak jejich síť rozšiřuje.

       Poutní místo Homol

       dostupnost cca 6 km

       Severozápadním směrem od města Choceň najdeme zajímavé poutní místo a to ranně barokní kostel Bolestné panny Marie. Kostel byl postaven na konci 17. století. Ke kostelu vede unikátní schodiště, chráněná stavební památka pocházející z konce 17. století.

       Kostel Neratov

       dostupnost cca 40 km

       Barokní chrám – kostel Nanebevzetí panny Marie v Neratově je netradičně orientován severo-jižně, díky čemuž nejenže vznikla velmi působivá kompozice stavby nad údolím Divoké Orlice, ale zároveň v poledne na Boží hod vánoční dopadají sluneční paprsky přímo na svatostánek. Kostel – národní památka – po druhé světové válce vyhořel, v současné době je po náročné rekonstrukci.

       Tábořiště Vochtánka

       dostupnost cca 10 km

       Stylový westernový kemp se nachází v Anenském údolí, lemovaném Divokou Orlicí. Romantickou kulisu mu dělá silueta zříceniny středověkého potštejnského hradu. Tábořiště se nachází asi 4 km od obce Potštejn a dostanete se sem příjemnou procházkou lipovou alejí.

       Přehradní nádrž Pastviny

       dostupnost cca 30 km

       V letech 1932-38 byla na Divoké Orlici vybudována vodní nádrž Pastviny nákladem 44 mil. Kč. Jezero je asi 7 km dlouhé, plocha 110 ha, objem nádrže 11 mil. metrů krychlových. Součástí přehrady je i hydroelektrárna.

       Výroba zvonů – Jan Šeda

       dostupnost cca 6 km

       V naší kovolitecké dílně v Kostelci nad Orlicí odléváme již od roku 1990 bronzové zvonky a zvony. Nahlédněte na ruční práci našich mistrů a odneste si od nás nejen jedinečný zážitek, ale také suvenýr v podobě zdobeného zvonku.

       Muzea

       Muzeum krajky Vamberk

       dostupnost cca 6 km

       Vamberk je s historií paličkovaných krajek svázán téměř čtyři sta let a v průběhu staletí se stal centrem krajkářské výroby v Orlických horách. V roce 1889 otevřelo město Vamberk krajkářskou školu, která do současné doby vychovala řadu generací kvalitních krajkářek.

       Muzeum betlémů Třebechovice p.O.

       dostupnost cca 15 km

       Třebechovické muzeum betlémů je odborným pracovištěm specializujícím se na dokumentaci statických a mechanických betlémů. Muzeum v Třebechovicích existuje již od r.1925 díky nadšení a píli třebechovického rodáka Viléma Koleše (1869 – 1944), který pro muzeum získával sbírkové předměty darem od spoluobčanů.

       Muzeum hraček – Rychnov nad Kněžnou

       dostupnost cca 12 km

       Záměrem muzea je přiblížit život dětí v období let 1880-1960. Snahou muzea je přiblížit život českých dětí, proto jsou zde zastoupeny hračky tovární, domácí i reklamní především české výroby.

       Muzeum a galerie Orlických hor

       dostupnost cca 12 km

       Muzeum a galerie je umístěna v kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou. Nabízí pohled na historii i současnost orlických hor a okolí, pořádá výstavy, vernisaže aj. akce.

       Muzeum Dr. Emila Holuba

       dostupnost cca 25 km

       Muzeum – památník známého cestovatele Dr. Emila Holuba se nachází v městečku Holice. Návštěvník zde např. shlédne výstavu osobních věcí, řádů, trofejí a darů od domorodých náčelníků, část je věnována africké přírodě (trofeje, vycpaniny zvířat, zkameněliny), v etnografické části se návštěvníci ocitnou v malé domorodé vesnici mezi původními obyvateli Afriky.

       Muzeum řemesel Letohrad

       dostupnost cca 30 km

       Muzeum řemesel bylo otevřeno 18. května 2000. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1750 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje více než 50 ucelených ex­pozic řemesel a živností z období 1840 – 1930. Exponáty pocházejí převážně z oblasti
       Orlických hor.

       Rozhledny

       Vrbice (445 m n. m.)

       dostupnost v místě

       Hlavním konstrukčním materiálem je dřevo, točité schodiště je ocelové. Výška rozhledny je 30m, vyhlídkové plošiny jsou v 11 a 25,5 metrech. Nabízí výhled na Orlické hory, Krkonoše, Pardubicko, Jeseníky.
       Video o rozhledně – klikněte zde.

       Andrlův chlum (559 m n. m.)

       dostupnost cca 25 km

       Železná věž, okr. Ústí nad Orlicí. Moderní ocelová konstrukce sloužící telekomunikačním účelům a turistům byla otevřena v roce 1996. Je celkem 55 m vysoká, přičemž vyhlídková plošina se nalézá ve výšce 40 m. Poskytuje nádherný výhled na Orlické hory, Jeseníky i Českomoravskou vrchovinu.

       Velká Deštná (1115 m n. m.)

       dostupnost cca 40 km

       Velká Deštná se může chlubit hned dvěma nej – je to nejvyšší hora Orlických hor, a zároveň má nejmenší rozhlednu tohoto pohoří. Její vyhlídková věž ze čtyř otesaných kmenů spojených do tvaru pyramidy. Ve výšce pouhých pěti metrů je umístěna jednoduchá vyhlídková plošina, na niž se vystupuje po žebříku. I těchto pět metrů však stačí na to, aby se před Vámi otevřel úchvatný kruhový rozhled.

       Anenský vrch (991 m n. m.)

       dostupnost cca 40 km

       Pravděpodobně někdy před rokem 1910 byla vedle kaple postavena jednoduchá dřevěná věž, netradičního vzhledu,s úzkou vyhlídkovou plošinou, na níž se sotva směstnali čtyři lidé. Pod ní byl nouzový úkryt, který v zimě oceňovali především lyžaři. Co prý náštěvníkům nejvíce vadilo, byla samotná kaple, bránící ve výhledu severním směrem. Rozhledna pravděpodobně zanikla v průběhu první světové války, nejspíše však až po roce 1917.

       Osičina – Vojenice (416 m n.m.)

       dostupnost cca 20 km

       Rozhledna Osičina stojí na stejnojmenném kopci Osičina (416 m n.m.), jež se zvedá severně nad osadou Vojenice. Rozhledna je železný telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou ve výšce 33 m.

       Toulovcovy maštale – 3 rozhledny

       dostupnost cca 40 km

       Sdružení obcí Toulovcovy Maštale vzniklo oficiálně v roce 2001 jako dobrovolný svazek obcí. V rámci rozvoje turistického ruchu již vybudovali 3 rozhledny: Toulovcova rozhledna, rozhledna Terezka, rozhledna Borůvka.

       Pevnosti a tvrze

       Pevnost Dobrošov

       dostupnost cca 45 km

       Rozestavěná dělostřelecká tvrz, součást Čs. pohraničního opevnění z let 1935-1938, s prohlídkou rozsáhlého podzemí. Tvrz měla palbou krýt náchodské údolí. V krytických zářiových dnech roku 1938 se již začalo bednit a betonovat podzemí, vybetonovány byly 3 z plánovaných 6 srubů tvrze, jsou to 2 objekty pěchotní a jeden dělostřelecký (jediný v ČR přístupný zevnitř).

       Dělostřelecká tvrz Skutina

       dostupnost cca 40 km

       Stavebně nedokončená čs. dělostřelecká tvrz. Veřejnosti zpřístupněn prozatím stavebně dokončený pěchotní srub N – S 48. Ve výtahové šachtě se schodištěm do nedokončeného podzemí je dochováno původní bednění. Ve srubu vzniká vojenskohistorická expozice.

       Pevnost Hanička

       dostupnost cca 27 km

       Pevnost Hanička se nachází nedaleko města Rokytnice v Orlických horách, 65 km východně od Hradce Králové. Byla budována jako součást našeho stálého předválečného opevnění budovaného proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu. Její výstavba probíhala v letech 1936 – 1938. Stavebně byla dokončena za necelé da roky a její stavba stála 28 milionů předválečných korun.

       Dělostřelecká tvrz BOUDA

       dostupnost cca 38 km

       Dělostřelecká tvrz Bouda je v současné době největším muzeem československého stálého opevnění na území České republiky. Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Bouda, která byla součástí pevnostního systému budovaného v letech 1935-38.

       Pevnost Josefov

       dostupnost cca 45 km

       Pevnost Josefov byla postavena v letech 1780-1787 z rozhodnutí císaře Josefa a patří k vrcholným dílům bastionového opevnění. Její nejmocnější zbraní byl však podzemní obranný systém v délce 45 km, který patří k unikátním technickým stavbám konce 18. století. Je to nejrozsáhlejší podzemní komplex v Evropě.

       ORLICKÉ HORY

       Mapy, fotogalerie, dobové fotografie, pověsti, zajímavá místa, tipy na výlety.

       http://www.orlickehory.net/

       Máte dotaz?

       Napište nám ještě dnes!

        Všechna pole formuláře jsou povinná.